Тип електростанції – це категоріальна характеристика, що визначає принцип роботи чи призначення устаткування. Їх більше десятка, і кожен варіант має свої переваги та недоліки. Для чого потрібні електростанції, види таких пристроїв та типи доступні для індивідуального енергопостачання – у нашому матеріалі.
Які бувають електростанції?
Існує кілька видів електростанцій, які відрізняються за джерелами енергії та принципами роботи, що використовуються. Їх можна розділити на дві великі групи – традиційні та альтернативні.
Традиційна енергетика – це виробництво енергії з викопних джерел, таких як нафта, газ, вугілля та ядерне паливо. Вона була основним джерелом енергії протягом десятиліть, але має кілька недоліків. Виробництво традиційної енергії може бути небезпечним для довкілля та здоров'я людей, а також викликати кліматичні зміни.
Альтернативна енергетика, з іншого боку, виробляється з відновлюваних джерел енергії, таких як сонячна, вітрова, гідроенергетика, геотермальна та біомаса. Ці джерела енергії доступні практично скрізь і не зникнуть, як викопні палива. Альтернативна енергетика також не виділяє шкідливих речовин та парникових газів, які викликають забруднення повітря та викликають зміну клімату.
Традиційні види електростанцій: теплові, гідро, атомні
Ця категорія містить види електростанцій, які можуть генерувати великі обсяги електроенергії. Коротко розглянемо їхні особливості:
-
теплові (ТЕС) – виробляють електрику шляхом спалювання викопного палива (вугілля, газу, нафти) та використання отриманого тепла для приводу турбін, які запускають генератори;
-
атомні (АЕС) – генерують електричну енергію шляхом ядерних реакцій. Реактори нагрівають теплоносій, який, своєю чергою, передає тепло енергетичному циклу для приводу турбін;
-
гідроелектростанції (ГЕС) - використовують потенційну енергію води, яка приводить у рух турбіни та генератори. ГЕС можуть бути з греблями і без них.
Традиційні типи електростанцій використовуються для централізованого постачання населення та промисловості електроенергією. Їхня потужність може досягати 2000-3000 МВт і навіть більше. Наприклад, потужність найбільшої в Україні Запорізької АС (Енергодар) становить рекордні 6000 МВт.
Альтернативні види електростанцій: вітрові, сонячні
Крім традиційних типів обладнання, що генерує енергію, є альтернативні. Хоча в перспективі людство, можливо, використовуватиме їх як основне джерело електрики. До альтернативних відносять такі електростанції:
-
вітроелектростанції (ВЕС) – виробляють електрику за допомогою вітряних турбін, які рухають генератори;
-
сонячні електростанції (СЕС) – використовують енергію сонячного випромінювання для прямого перетворення на електрику. Зазвичай сонячні панелі встановлюють на великих площах, щоб отримувати максимальну кількість сонячного світла;
-
біомасові електростанції (БЕС) – генерують електроенергію із рослинної біомаси, такої як деревина, солома, відходи харчової промисловості тощо.
Ці види електричних станцій передбачають використання так званої "зеленої енергетики". Вони не виділяють шкідливих речовин у довкілля та не забруднюють атмосферу. Це знижує ризик кліматичних змін та зменшує залежність від нафтопродуктів. Енергія виробляється з джерел, які можна відтворювати, таких як сонячне світло та вітер. Це означає, що вона не зникне, як це може статися з нафтою та газом. Крім того, зелена енергетика може стати дешевшою, оскільки ціни на обладнання та технології для її виробництва знижуються. Крім того, експлуатаційні витрати на виробництво зеленої енергії нижчі, ніж на нафтопродукти.
Яку електростанцію придбати для автономного енергопостачання?
Традиційні види електростанцій для індивідуального використання однозначно не підходять. Це дуже потужне та дороге обладнання, призначене для централізованого енергопостачання. А для приватних споживачів чудово підійдуть альтернативні варіанти зеленої енергетики.
Оптимальний варіант – портативні електростанції з можливістю заряджання від сонячних панелей або сонячні генератори. Таке обладнання має широкий спектр переваг для індивідуального використання:
-
оптимальна потужність. Їх достатньо, щоб повністю забезпечити приватну оселю, квартиру або кемпінг в електриці;
-
простота використання. Достатньо розгорнути панелі, увімкнути пристрій, і відразу можна розпочинати зарядку гаджетів;
-
доступна вартість. Придбати сонячний генератор з потужністю в 1 кВт/год можна за 50 тисяч гривень, у скромнішій комплектації – дешевше;
-
абсолютна безпека. Портативні сонячні електростанції не виділяють вихлопів, немає ризику їхнього вибуху. Встановлювати таке обладнання можна навіть у спальні.
Купити автономну сонячну електростанцію ви можете прямо зараз у фірмовому магазині FlashFish. Є доставка у Львів, Київ, Харків, Одесу, Дніпро, Запоріжжя та інші регіони України.